O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Od 2024 nowe terminy! Zobacz ile mamy czasu!Czy istnieje obowiązek rejestarcji pojazdu zarejestrowanego w kraju?

Wielu z was zapewnię zastanawia myśli że w Polskim prawie istnieje obowiązek rejestracji pojazdu zarejestrowanego już w kraju. Odpowiedz jest jasna – nie ma takiego obowiązku. Na nas ciąży obowiązek zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu które podlega każe pieniężnej. Natomiast jest obowiązek zgłoszenia zmian danych które znajdują się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, ale ten obowiązek nie podlega każe pieniężnej.

Tak więc, w przypadku pojazdu zakupionego zarejestrowanego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej po wcześniejszym złożeniu zawiadomieniu o nabyciu pojazdu – przerejestrowanie tego pojazdu możemy dokonać już w późniejszym terminie i będzie miało to żadnych skutków finansowych. Mając na uwadze trwający okres pandemii związanej z COVID-19 takie rozwiązanie jest bardzo pomocne, gdyż urzędy nie pracują w normalnym trybie pracy.

Nie ma obowiązku rejestracji lub przerejestrowanai pojazdu zarejestrowanego w kraju.

14 maj 2021
Kategorie aktualności