O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Od 2024 nowe terminy! Zobacz ile mamy czasu!Artykuły

Wysokość kar

W przypadku, nie spełnienia obowiązku związanego z brakiem zgłoszenia o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej lub braku rejestracji rejestracji sprowadzone z UE (zarejestrowanego) w terminie 30 dni, organ rejestrujący (starosta) nałoży na nas karę finansową w wysokości od 200 zł do 1000 zł.

Wysokość kary zależy od starosty właściwego w sprawach rejestracji, wiec przykładowo w Warszawie możemy dostać karę w wysokości 200 zł, a w Gdańsku za tą samą czynność możemy otrzymać 500 zł. Karę otrzymuje się nie za brak przerejestrowania pojazdu lecz za brak zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu albo za brak zarejestrowania pojazdu sprowadzonego.

Warto pamiętać że od każdej kary administracyjnej można się odwołać w terminie 14 dni od dnia dostarczenia decyzji o nałożeniu kary finansowej.

Pojazdy które nie były i nie są zarejestrowane, nie podlegają karze pieniężnej.

15 maj 2021 1937 czytanie Drukuj